Kainuun Urheilugaalasta palkinto – ”Paljon hyviä asioita on tapahtunut ja nyt työ palkitaan”

22.1.2023

Tämä vuosi alkoi seuramme osalta huikeasti, sillä Sotkamon Tennisseura ry palkittiin Vuoden 2022 Sotkamon Liikuntateko -palkinnolla Kainuun Urheilugaalassa!

– Ylpeitä ollaan palkinnosta. Paljon hyviä asioita on tapahtunut ja nyt työ palkitaan. Kiitos palkinnosta kuuluu sekä nykyisille että vanhoille seura-aktiiveille, sanoo seuran puheenjohtaja Janne Huotari Sotkamo-lehden haastattelussa, jonka voit lukea tästä.


Perustelut palkinnosta olivat seuraavat:

"Sotkamon kunnan liikuntatekopalkinnon saa urheiluseura, joka on toiminut ansiokkaasti sotkamolaisen liikunnan ja urheilun edistäjänä jo 60 vuotta. Tällä seuralla on laadukasta harrastustoimintaa pienten lasten tenniskouluista aina aikuisten kilpavalmennusryhmiin asti. Seura on aktiivinen toimija lajissaan sekä valtakunnallisissa ja paikallisissa liikuntatapahtumissa."

Linkki kuvagalleriaan gaalaloistosta: https://photos.google.com/share/AF1QipOXRtZRo_BkksEoGbKUFb7uMZg-vuHQVEep2_D_LUK5LU21EVVI2vAxadiNKoXqpQ?key=YU1tM2NOMk9PazFjekRhZ2JYU3gzUllhQlNJNU5R