SoTS 60 vuotta -tapahtuma 10.9.2022

30.8.2022

LAUANTAINA 10.9. ON AIKA JUHLIA SOTKAMON TENNISSEURAN 
60-VUOTISTA TAIVALTA. 

Juhlapäivän aikataulu on seuraava:

Kello 13.00–15.00 juniori-ikäiset seuran jäsenet kisailevat leikkimielisesti Vuokatin Urheiluopiston massakentillä Saken ja Outin johdolla. Ohjelmaa järjestetään sekä pienille että isoille. Ulkoiluvarustus ja tennismaila mukaan. Makkaratarjoilu osallistujille. Kokoontuminen klo 13.00 suoraan kentällä. Voit ottaa myös kaverin mukaan.

Ilmoittautumiset junioritapahtumaan viimeistään torstaina 1.9. Sakelle (s-posti sakari.vehkaoja@gmail.com tai p. 044 012 0595). Kerro samalla, montako henkilöä ilmoitat mukaan ja osallistujien nimet.

Kello 15.00–16.00 tarjotaan kakkukahvit Vuokatin Urheiluopiston rantasaunalla seuran kaikille jäsenille ja alkuiltapäivän ohjelmaan osallistuneille junioreiden kavereille. 

puheenjohtajan puhe

vapaa sana 

Kahvitilaisuuteen ei tarvitse ilmoittautua erikseen. 


Kello 16.30 alkaen seuran aktiivijäsenille ja kutsuvieraille (aikuiset) iltatilaisuus Vuokatin Urheiluopiston rantasaunalla. Asu vapaa, mutta tennissukat pakolliset. Pihaolympialaiset eivät vaadi urheiluvaatetusta.

klo 16.30–18 pihaolympialaiset, maljan nosto, puheita, vapaa sana

klo 18–19 buffetpäivällinen Urheiluopisto, Olas

klo 19–23 SoTS-visa, saunomista, vapaata seurusteluaIlmoittautumiset iltatilaisuuteen viimeistään torstaina 1.9. seuran sähköpostiosoitteeseen sotkamontennisseura@gmail.comLämpimästi tervetuloa Sotkamon Tennisseuran johtokunnan puolesta

Janne Huotari
puheenjohtaja