Uutiset

Ilmoittatutuminen talven 2019-2020 valmennusryhmiin on alkanut!

Ilmoittautuminen talven 2019-2020 valmennusryhmiin on alkanut. Syksyn valmennus alkaa viikolla 36. Kaikki uudet ja vanhat harrastajat ovat tervetulleita aloittamaan uuden kauden. Uusille harrastajille…

Sotkamon Tennisseuran mestaruuskilpailut viikolla 34

Perinteiset Sotkamon Tennisseuran ulkokauden mestaruuskilpailut järjestetään viikolla 34. Sarjoina harrastesarja, johon osallistumisoikeus myös lisenssin omaavilla junioripelaajilla sekä kilpasarja.…

Vuokatti Sportin tenniskentät varattavissa

Vuokatti Sportin tenniskentät ovat seuran jäsenten varattavissa 1h/vrk/hlö (poislukien ryhmätunnit). Kentät varataan Vuokatti Sportin respasta, josta saa myös kentän avaimen. Ole valmis esittämään…

Katinkullan päiväkisa MB 27.4.2019

Katinkullassa pelattiin miesten B-luokan päiväkisa la 27.4.2019. Sarjan voittajaksi selviytyi järjestävän Sotkamon Tennisseuran Sakari Vehkaoja (kuvassa oikealla), joka peittosi Karjalan Tenniksen…

Tykkimäki Tour (Pohjois-Suomi) su 10.2.2019

Luokat: minitennis P 2-p, minitennis T 2-p, miditennis P 2-p, miditennis T 2-p Ilmoittautumiset tennisassa.fi. Pelaaja, jolla ei vielä ole pelaajaprofiilia, tulee rekisteröityminen tehdä Tennisliiton…

PST-Tour 1 Katinkulta

Puolen Suomen Tenniksen järjestämän kilpasarjan ensimmäinen osakilpailu järjestetään Vuokatin Katinkullassa 1.-3.2.2019. Sarjoja löytyy junioreiden alle 11 vuotiaista aina miesten B-luokkaan saakka.…

Tykkimäki Tour (Pohjois-Suomi) su 10.2.2019

Luokat: minitennis P 2-p, minitennis T 2-p, miditennis P 2-p, miditennis T 2-p Ilmoittautumiset tennisassa.fi. Pelaaja, jolla ei vielä ole pelaajaprofiilia, tulee rekisteröityminen tehdä Tennisliiton…

PST-Tour 1 Katinkulta

Puolen Suomen Tenniksen järjestämän kilpasarjan ensimmäinen osakilpailu järjestetään Vuokatin Katinkullassa 1.-3.2.2019. Sarjoja löytyy junioreiden alle 11 vuotiaista aina miesten B-luokkaan saakka.…

Katinkulta Open 2018

Katinkullassa oteltiin tenniksen kansallinen turnaus Katinkulta Open 9.-11.11.2018. Turnauksessa nähtiin joka sarjassa tiukkoja ja tasaisia otteluita, joita pelattiin viikonlopun aikana yhteensä 100.…

Sotkamon Tennisseuran mestaruuskisat

Sotkamon Tennisseuran mestaruudesta oteltiin la 1.9. Vuokatin Urheiluopistolla: Kilpasarja: Välierät; Sakari Vehkaoja - Juha Arffman 6-1, 6-1 Ville Pöyhönen - Jukka-Pekka Heikkinen wo Finaali; Sakari…

SYKSYN 2018 TENNISVALMENNUS

Alustavat ryhmät on muodostettu. Kysy vapaita ryhmäpaikkoja! Hinnat syksy 2018 ja kevät 2019 * Kilpavalmennushinnasto voimassa seuraa edustaville pelaajille.

45. Juhannustennis

Sotkamon Tennisseura järjesti peräti 45. kerran juhannustenniksen Vuokatin Urheiluopistolla 22.-24.6.2018. Pelaajia kisoihin osallistui 93 ja otteluita pelattiin viikonlopun aikana vaihtelvissa…

Kevään ja kesän valmennus

Kevään harjoitusryhmät pyörivät normaalisti 31.5. asti. Lapsille on tarjolla kesäkuun 11.-14.6. ma-to perinteinen kokopäivän tennis- ja liikuntaleiri Urheiluopistolla. Ilmoittautuminen ja lisätietoja…

45. Juhannustennis

Juhannustennikseen ilmoittautuminen on alkanut. Imoittaudu rohkeasti mukaan. www.tennisassa.fi

Hiihtoloma 5.-9.3.

Tennisvalmennukset ovat hiitoloma tauolla viikon 10. Valmennukset jatkuvat normaalisti 12.3. maanantaista alkaen. Mukavia lomapäiviä kaikille!

Junioriviikonloppu Katinkullassa 9.-11.2.

Katinkullassa järjestetään PST:n alueen junioreille koko viikonlopun kestävä turnauksia ja leirin sisältävä tapahtuma. Viikonloppu alkaa perjantaina klo 16, jolloin pelataan 9v Midi osakilpailu, joka…

PST Tour 1 2018

Vuokatin Katinkullassa pelattiin kansallinen tennisturnaus 26.-28.1.2018, joka oli samalla vuoden ensimmäinen PST tourin osakilpailu. Kisoihin osallistui yhteensä 70 pelajaajaa ja otteluita pelattiin…

Nyt seuran edustusasut Wilsonilta!

Nyt saatavilla tilauksesta seuran logolla varustettuja Wilsonin tennisvaatteita.Väri kaikissa musta. Verkkari: Team woven jacket ja pant,(3 logoa, SoTs, Katinkulta, Vuokatin Urheiluopisto) Huppari…

Syyskauden viimeiset harjoitukset pelataan 21.12.

Syksun valmennuskausi päättyy to 21.12. Kevät kausi alkaa 8.1.18 maanantaista alkaen!

Tennisjunioreiden syyskauden päättäjäiset 9.12 la

Joulukarkelot ovat Katinkullassa keilailun merkeissä la 9.12 klo 13-14, jonka jälkeen omakustanteinen ruokahetki O`Learys ravintolassa. kaikki tervetuloa mukaan ja kaverikin on tervetullut mukaan 5€:n…

Uudempia
Vanhempia